• Levé menu ico
  Zeptejte se prodavače
 • Levé menu ico
  Kontaktujte nás +420 777 525 333
 • Levé menu ico
  Doprava zdarma nad 5000,- Kč
 • Levé menu ico
  největší výběr infrasaun
 • Levé menu ico
  více než 300ks infrasaun skladem
 • Levé menu ico
  odborná montáž zdarma u všech infrasaun Grand De Luxe
 • Levé menu ico
  platba vždy až po montáži

Dotazy

Chcete si pořídit infrasaunu, avšak nevíte si rady při jejím konkrétním výběru? Poradíme vám, jaká 
velikost a vybavení sauny je pro vás tou nejlepší volbou.

 

1) Jak velkou infrasaunu si pořídit?

Důležitou roli ve výběru sauny hraje její velikost  – napovídá, pro kolik lidí je sauna určena. 
Lze si vybrat hned z několika velikostí (rozměry uváděny bez rampy s osvětlením):
 
        Infrasauny pro jednu osobu, rozměry 90 x 90 x 190 cm, 100 x 100 x 190 cm, 90 x 90 x 200 cm nebo 100 x 100 x 200 cm.

        Infrasauny pro dvě osoby, rozměry 120 x 105 x 190 cm, 130 x 100 x 190 cm, 120 x 100 x 193 cm, 130 x 100 x 200 cm a 164 x 120 x 202 cm.
    
        Infrasauny pro tři osoby, rozměry 153 x 110 x 190 cm, 150 x 100 x 190 cm a 150 x 115 x 200 cm.

        Infrasauny pro čtyři osoby, rozměry 175 x 120 x 190 cm, 175 x 135 x 190 cm nebo 180 x 114 x 200 cm.

        Rohové infrasauny, rozměry 120 x 120 x 190 cm, 150 x 150 x 190 cm, 150 x 150 x 200 cm, 161 x 161 x 200 cm a 206 x 206 x 200 cm.


2) Jaké dřevo zvolit?

Pokud již máte vybranou velikost infrasauny, je dobré se zaměřit na její materiál. Zdaleka ne každé dřevo je pro výrobu infrakabiny vhodné, jelikož nároky na něj jsou vysoké – materiál musí být pevný, odolný vůči vysokým teplotám a na pohled příjemný.

 • Kanadská jedle

Z toho důvodu se infrasauny nejčastěji vyrábějí z tzv. hemlocku (kanadská jedle). Tento strom roste na západním pobřeží Severní Ameriky. Jeho dřevo je velmi stabilní, nekroutí se a má velmi jemnou strukturu.

 • Cedr

Dalším oblíbeným materiálem je cedr, který je velmi pevný a odolný. Je rovněž dovážen přes oceán - roste na západním pobřeží Tichého oceánu Severní Ameriky. Velkou výhodou cedru je jeho krásná vůně, která vydrží i po deseti letech užívání. 


3) Které zářiče vybrat?

Použité zářiče jsou alfou a omegou každé infrasauny. Podle čeho tedy vybírat? Podle toho, co od infrasauny očekáváte. Hledáte-li kabinu, ve které se můžete v zimním období spíš prohřívat a relaxovat, postačí vám infrazářiče vyzařující infračervené záření v dlouhých a středních vlnách. Pokud hrají roli také zdravotní důvody, vyplatí se nešetřit a sáhnout po zářičích vydávajících paprsky ve vlnách krátkých, které jsou nejúčinnější při hloubkovém prohřívání. Vybírat můžete z keramickýchkarbonových, RedLight, RedLight+ a RedGlass zářičů, přičemž každý z nich s sebou přináší jiné výhody.

 • Keramické zářiče

Výhody keramických infrazářičů spočívají především v tom, že infrasaunu vyhřívají poměrně rychle, a zároveň mohou být umístěny i v chladnějších místnostech. Nevýhodou může být vyšší povrchová teplota, proto je povrch kryt ochrannou mřížkou. Tento typ zářičů je zpravidla nejlevnější.

 • Karbonové zářiče

Kvalitní karbonové infrazářiče zajišťují oproti keramickým topidlům rovnoměrnější rozložení paprsků v sauně (tepelná pohoda je výraznější). Jejich nahřátí na provozní teplotu trvá déle, zato jsou energeticky úspornější a mají delší životnost. Jejich cena je proto vyšší. Karbonová topidla jsou umístěna i v podlaze sauny, takže dochází také k prohřívání chodidel. 

 • RedLight zářiče

RedLight zářiče dosahují téměř dvojnásobně vyšší teploty než zářiče keramické, proto jsou schopné vyhřát prostor kabiny nejrychleji. Tou hlavní výhodou je však schopnost vyzařovat kromě tepla také světlo, které má velmi dobré terapeutické účinky

 • RedLight+ zářiče

Zářiče RedLight+ jsou novinkou na trhu. Infrazářiče RedLight+ tvoří křemičitá trubice, která kromě hloubkového infrazáření vysílá i červené světlo, které má terapeutické účinky. Z pohledu zdravotního efektu jsou zářiče s označením RedLight+ účinnější než běžné keramické a RedLight zářiče.

 • RedGlass zářiče

Nejúčinnějším, ale také nejdražším typem infrazářičů jsou tzv. RedGlass zářiče. Ty jako jediné pracují na principu vyzařování IR-A, IR-B i IR-C, tedy s infračerveným zářením v celém spektru, které je schopné proniknout až do podkoží. Jejich léčebné účinky jsou nejvýraznější.

 

4) Jaký je rozdíl mezi řadou Basic Line a Premium Line?

Rozdílů je hned několik. Tím nejdůležitějším jsou použité zářiče. Zatímco řada Basic Line disponuje základními keramickými, karbonovými a RedLight zářiči, zdravotně nejúčinnější infrazářiče RedGlass najdete pouze v řadě Premium Line. V infrasaunách vyšší řady navíc můžete regulovat výkon jednotlivých zářičů tak, aby pro vás byl pobyt v infakabině co nejpříjemnější.

Další rozdíl spočívá v materiálu použitém pro výrobu infrakabiny. Zatímco infrasauny řady Basic Line jsou zhotoveny převážně z hemlocku, Premium Line je k dostání výlučně v cedrovém provedení. Obrovský rozdíl je také v celkové konstrukci kabin – Basic Line je typickou stavebnicí s tenkými dřevěnými panely, kdežto Premium Line tvoří šroubované masivní dřevěné stěny. Na první pohled také zaujme její exkluzivní moderní design.

 


5) Jak finančně náročný je provoz infrasauny?

Infrasauna je v porovnání s klasickou saunou  mnohem levnější záležitostí. Samotný provoz infrasauny je podstatně levnější, ani montáž není nijak složitá a zabere podstatně méně času. 

Velmi důležitým ukazatelem z hlediska finanční náročnosti provozu je příkon infrasauny. Představujeme vám alespoň orientační hodnoty:

        
        Infrasauny pro 1 osobu mají obvykle příkon 1150 – 1330 W. Orientační cena za jednu hodinu 
        saunování je 6,50 Kč.
        
        Infrasauny pro 2 osoby mají obykle příkon 1600 – 1820 W. Orientační cena za jednu hodinu 
        saunování je  9 Kč.
        
        Infrasauny pro 3 osoby mají obvykle příkon 1900 – 2045 W. Orientační cena za jednu hodinu 
        saunování je 11 Kč.
        
        Infrasauny pro 4 osoby mají obvykle příkon 1950 – 2235 W. Orientační cena za jednu hodinu 
        sanouvání je 11 Kč.

 

 

6) Co lze očekávat od vybavení?

Je již běžné, že infrasauny mají zabudovaný audio panel včetně USB portu - čas strávený v infrasauně si tak můžete zpříjemnit poslechem hudby. Součástí infrakabiny je také vnitřní (v některých případech i venkovní) osvětlení, které umožňuje si během saunování například číst.

Infrasauny bývají vybaveny také ionizátorem, který upravuje kvalitu vzduchu během saunování. Modely řady Premium Line disponují vnitřním ventilátorem.

Nedílnou součástí infrasauny také bývá světelná terapie. Během ní se pozvolna mění barevné spektrum, které velmi dobře působí na smyslové vjemy a navozuje tak duševní pohodu. Ovládá se klasicky pomocí kontrolního panelu anebo dálkového ovládání. 

 

7) Na jakém principu infrasauna funguje?

Zářiče infrasauny vyzařují infračervené světlo, které proniká do hloubky pokožky a zahřívá lidské tělo, aniž by se přitom rozehřál okolní vzduch. Toto hloubkové teplo stimuluje krevní oběh, zvyšuje flexibilitu svalů a rozšiřuje cévy, čímž napomáhá k čištění pleti, odbourávání celulitidy, spalování kalorií a k celkové detoxikaci organismu.

Proces je naprosto bezpečný a přirozený, funguje na stejném principu jako infračervené záření, které je součástí záření slunečního. 

 

 

8) Jak často a jak dlouho se saunovat?

Frekvence užívání infrasauny, stejně jako doba strávená saunováním, je značně individuální. Uvádí se, že by se infrasauna měla navštěvovat 1–2krát týdně. Ideální doba, která by měla být v infrasauně strávena, se pohybuje mezi 25 - 45 minutami bez přerušení, bez potřeby opakování saunovacího cyklu.  Vhodné je začít kratšími intervaly, a ty postupně prodlužovat.

Také je vhodné podpořit prokrvení pokožky masážními pomůckami a tím účinky infrazáření ještě zvýšit.  

Po skončení saunování se stačí osvěžit vlažnou či chladnější vodou ve sprše. Infrasaunu je možné také navštívit v oblečení, například před odchodem do chladného počasí. 

 

9) Jak se o saunu starat?

Údržba infrasauny je velmi jednoduchá. S ohledem na četnost cyklů stačí pravidelně čistit speciálním prostředkem, který vytváří na dřevě ochrannou vrstvu. Jednou za čas se také doporučuje aplikovat desinfekci určenou výhradně do saun. Prodloužit životnost dřeva a podpořit zachování jeho původního vzhledu lze do jisté míry také zakrýváním lavice během saunování ručníkem, který zachytí většinu odcházejícího potu.

 

10) Existují pro vstup do infrasauny nějaká zdravotní omezení?

Obecně je pobyt v infrasauně snášen lidmi se zdravotními obtížemi, jako jsou alergici, astmatici či kardiaci, lépe než pobyt v sauně finské. Hlavním důvodem je výrazně nižší teplota v kabině (maximálně 60°C). Přesto před prvním saunováním doporučujeme konzultaci s lékařem.

 

11) Kde infrasaunu umístit?

Umístění infrasauny může být prakticky kdekoliv. Vzhledem ke svým rozměrům je vhodná do rodinných domů i panelákových bytů. Ideální je však pokojová teplota. Obecně platí, že v čím chladnější místnosti se bude infrakabina nacházet, tím déle se bude nahřívat na provozní teplotu.

 

12) Kde infrasaunu zakoupit?

Největší chybou při koupi infrasauny je koupě u neprověřeného dodavatele či  e-shopu. Vybírejte raději ověřené dodavatele, kteří Vám zajistí dopravu a montáž zdarma, náhradní díly, servis a poradenství.